Odpowiednia stadnina-Jak wybierać?

Jak wybierać odpowiednią stadninę?

Jeździectwo:

Jeździectwo nie jest wszystkim co jest na świecie, więc trzeba mieć do tego sportu dystans. Na pierwszym miejscu stawiajmy szkołę, bez której daleko nie zajdziemy. Ale jeśli już decydujemy się na rozpoczynanie lekcji jazdy konnej, pierwsze co musimy pomyśleć o czasie, który musimy poświęcić.

Problemy z podwózkami:

Czasem wokół nas nie ma blisko stadniny, a co gorsze to fakt że nie będziemy mogli często jeździć. W takich sytuacjach należy znaleźć kogoś z kim można by było jeździć, bo z przyjacielem zawsze raźniej! Osobę na której polegamy, następnym krokiem jest namówienie jej…  to już trudniejsza sprawa :) Można się w tedy umawiać, w wolnym czasie można razem jeździć(raz twój rodzic, a raz koleżanki/kolegi rodzic będzie was odwoził).

Stadnina:

Przed wyborem odpowiedniej stadniny należy sprawdzić:  -Ceny jazdy/ceny karnetu. Na sam początek zobaczmy ile trzeba zapłacić za jazdę, należy w tym uwzględnić długość jazdy, oraz za co płacimy. -Recenzje stadniny. Czytajmy dokładnie recenzje! Niektóre recenzje są bardzo dobre, ale to tylko wierzchołek góry lodowej która może skrywać w sobie coś jeszcze!  -Inne Stadniny. Może się tak zdarzyć, że nie będziemy mieć tylko jednej stadniny wokół nas i co w tedy?- Jednym z lepszych środków do sprawdzenia która stajnia dla nas jest odpowiednia, jest wypróbowanie wszystkich, jeśli jednak nie mamy środków finansowych, mogą pomóc nap poprzednie punkty.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.